Gattaca, Remek & Nikander @ Stanica

GATTACA – Táto česká kapela hrá veľmi dynamický a pestrý mix žánrov na pomedzí crustu, emocore a blackmetalu. Plusom sú neuveriteľne silné a angažované texty a zapálený d.i.y. prístup. Kapela má za sebou niekoľko európskych turné a čo sa týka živých vystúpení, smelo ju môžeme zaradiť k českej špičke. Spolu s členmi Remek a ďalšími kapelami sa angažujú v rôznych aktivitách pod menom Music For Liberation alebo vydávajú benefičné nahrávky pod vydavateľstvom Coffee Breath Records.

http://gattaca.bandcamp.com/

REMEK – Kozmonauti sú jedny z mála zástupcov (v našich zemepisných šírkach) stále držiaci prapor živelného emocore so základmi silno zapustenými v punku. Možno si ešte niekto spomenie na ich staršie kapely Lakmé a Dakhma hrajúce obdobnú muziku. S kolegami z Gattaca ich nespája len osoba sympaťáka Šamana, ale aj úprimné texty a d.i.y. prístup až za hrob. Najnovšou nahrávkou je split LP kapelou Lawine, ktorá má vyjsť túto jeseň. Kto má rád staré veci na Ebullition, alebo francúzsku školu emocore určite nebude ľutovať! Obe kapely navyše tvoria veľmi milí ľudia a to je ešte o jeden dôvod naviac ich podporiť.

https://remekdiy.bandcamp.com/

NIKANDER je pomerne novou formáciou z Brna, ktorá sa skladá z členov už zaniknutých kapiel ako Gospel of the Future a Inherritance/Dawn to Come. Majú za sebou kazetové demo s dvomi údernými skladbami v štýle stoner sludge metalu.

https://nikander.bandcamp.com/

31.10. 2016 o 20:00 | STANICA ŽILINA-ZÁRIEČIE | FB