Möbius release party @ Stanica

V Deň víťazstva nad fašizmom sa stretneme na Stanici pri výnimočnej udalosti. Žilinské duo Möbius počas piatich rokoch svojej existencie vyprodukovalo cd-r demo a live nahrávky, ale na seriózny nosič si milovníci ťahavého bahna museli poriadne počkať. No čakanie sa vyplatilo! Debutové LP „The Magic Of Macabre“ (http://www.analogfreaks.net/afr003/) obsahuje tri skladby inštrumentálneho doomu, ktoré žiadneho fanúšika žánru vzývajúceho Khanate, Moss alebo Electric Wizard nenechajú chladným. Napriek minimalistickému nástrojovému obsadeniu v zložení gitara a bicie je album dostatočne pestré a nápadité. K výslednému efektu výrazne napomáha aj zabijácky zvuk. Samotné prevedenie LP ani v najmenšom nezaostáva za jeho hudobnou stránkou, a tak sa môžete tešiť na hrubý gatefold s originálnou kresbou a 180 gramový červený vinyl.

V podobnom duchu sa nesie aj produkcia spriaznenej moravskej kapely Blues for the Redsun, ktorá si svoj názov vypožičala od legendárnych Kyuss, ale hrá oveľa špinavšie. Hrubá stena hluku evokuje starších Corrupted, alebo Noothgrush. Spolu s textovou stránkou vhodné ako soundtrack na predávkovanie heroínom.

Ako tretí účastník večera sa predstaví o /\/\ /\/\ z Košíc, čo je jednočlenný drone/ambient projekt Jozefa Tušana, takisto známeho aj zo zoskupenia Bios.

O afterparty sa postará starý známy dusan_the_dj, ktorý to poriadne roztočí so svojou mašinkou a serverom youtube. Dúfajme, že nevypadne internet.

o /\/\ /\/\ // ambient drone / Košice
https://ommsound.bandcamp.com/

Blues for the Redsun // doom / Zlín (CZ)
http://bandzone.cz/bluesfortheredsun

Möbius // instrumental doom/sludge / Žilina
http://mobiusdoom.bandcamp.com/

08.05. 2015 | STANICA ŽILINA ZÁRIEČIE o 20.00 | FB EVENT